bio/filmo

BIOGRAFIE

Narodil se 7. 3. 1976 v Praze

1994 – 1995     pracoval ve studiu Bratři v triku jako kolorista kresleného filmu

1995 – 2002     vystudoval katedru animované tvorby FAMU (prof. Břetislav Pojar,  Pavel Koutský)

2000 – 2003     byl režisérem studia Eallin animation (spolu s Norem Držiakem, Davidem Súkupem, Tomášem Luňákem a Martinem Dudou)

2003 – 2004     pracoval jako digital matte painter v postprodukčním studiu UPP

2004 – 2006     pracoval jako animátor 3D charakterů – UPP

2006 – 2008     vedoucí 3D oddělení – UPP

2008                 3D supervizor – UPP

2009                 na volné noze, pracuje na vlastních projektech

2009                 v roli on set vfx supervizora se podílel na vzniku celovečerního animovaného filmu Alois Nebel (režie T. Luňák) – TOBOGANG

2010 – 2011     pracuje na vlastních filmech Antonio Cacto de la Tebaida Mortifera a Na draka II.

2011                 pracuje pro postprodukční studio RUR

 

 

FILMOGRAFIE

1997 – Hurrrááá na princeznu! – kreslený film – 4’11″

1997 – Na draka – kreslený film – 4’10″

1998 – Ludvíkova hlídka – poloplastická loutka – 9’10″

2000 – Tři Fuové – kreslený film – 9’15″

2002 – Pirát – loutkový film – 19’10″

2002 – Cosmo$hop – trikový (hraný/animovaný) videoklip – 3’50″

2011 – Na draka II – 3D animace – v realizaci – předpokládaná délka 5’50″

2011 – Antonio Cacto de la Tebaida Mortifera – hraná akce/3d animace – v realizaci, předpokládaná délka 45″

 

 

CENY

Na draka

I.cena v kategorii animace – Festival FAMU – 1998

Cena diváků – Festival FAMU – 1998

 

Na draka a Hurrrááá na princeznu!

Cena Zdeňka Podskalského za nejvýraznější výkon mladého tvůrce (společně s filmem Babalón M. Žabky) – Český festival filmové komedie Nové město nad Metují – 1998

 

Ludvíkova hlídka

Čestné uznání v kategorii animovaný film – Festival FAMU – 1999

Čestné uznání v kategorii nejlepší studentský animovaný film 90. let – Anifest -2002

 

Tři Fuové

Film byl vybrán na přehlídku 10ti mladých evropských talentů Kodaku na filmovém festivalu v Cannes – 2001

 

Pirát

Nejlepší studentský animovaný film – MFF Karlovy Vary -2002

Cena Hermíny Týrlové – MFF Zlín – 2002

Nejlepší film festivalu – FAMU fest – 2002

Nejlepší režie – Dahlonega film festival (USA) – 2002